Jak často byste si měli mýt vlasy? Jaký je nejlepší přípravek pro mužský vlasový styling? Co mohou znamenat vypadávající vlasy? Tyto a dalších šest nejdůležitějších informací byste o vlasech měli znát.
1. Vlasy stačí umývat třikrát týdně
Může se to zdát jako svělý hygienický návyk, mýt si každý den vlasy kvalitním šamponem. A některé průzkumy dokonce zjistily, že více než polovina dotázaných mužů si umývá vlasy dokonce dvakrát denně.
Nicméně vaše vlasy budou zdravější a vitálnější, pokud jim dopřejete trochu přírodních olejů – aby byly jemné a lesklé. To neznamená, že si své vlasy nemůžete po ránu umýt vodou, abyste se cítili lépe. Díky tomu, že vlasy opláchnete jen vodou a pro jednou vynecháte šampon, zbavíte se odumřelých buněk z vlasové pokožky a zároveň nepřipravíte vlasy o jejich ochranné složky.
Pokud jsou vaše vlasy trochu mastnější, můžete tento ranní problém docela snadno vyřešit kvalitním suchým šamponem.
2. Vlasový vosk efektivně zkrotí vaše vlasy
Jistě máte doma své odzkoušené vlasové gely a další přípravky. Pokud ale chcete dosáhnout opravdu přirozeného vlasového looku, je mnohem lepší použít ke stylingu vlasový vosk. Většina těchto speciálních vosků jsou vyrobeny tak, aby nezpůsobovaly deformaci účesu, která by mohla být způsobena vysušením a zkřehnutím nagelovaných vlasů.
Tvar navoskovaných vlasů můžete také během dne opakovaně měnit, vosk dokonce vlasy nezatíží tak, jako by to mohlo hrozit u některých gelů.
3. Fén pomůže při stylingu kudrnatých vlasů
Může to znít divně, že problém se stylingem kudrnatých vlasů jednoduše vyřeší horký vzduch proudící z fénu. Podle vlasových stylistů to ale skutečně funguje. Nejlepší je použít fén na vlasy ve chvíli, kdy už jsou téměř suché, a poté je zafixovat voskem.
Nikdy byste ale neměli aplikovat stylingový přípravek do vlhkých nebo mokrých vlasů – vlasy akorát slepíte a zafixujete nežádoucí mokrý neupravený vzhled. Jaké jsou aktuální vlasové trendy, se můžete dočíst zde.
4. Každému muži padá hodně vlasů a neznamená to, že plešatí
Kdybyste chtěli spočítat množství fór a diskuzí věnovaných padání mužských vlasů, skončili byste totálním vyčerpáním. Ale vyvraťme si jeden podstatný mýtus: Vypadávání vlasů prostě není příznakem plešatění. Každý muž průměrně přijde o 100 vlasů denně, tento údaj se může přibližně o padesát vlasů zvýšit nebo snížit.
Každodenní vypadnutí 150 vlasů není nikterak velké množství, není se tedy čeho obávat. Vlasy zase dorostou.
5. Zdraví vašich vlasů odpovídá vašemu stravování
Vlasy jsou trochu jako letokruhy u stromů. Z vašich vlasů se dá zjistit leccos, od toho, v jakém prostředí žijete, až po to, co jíte, kouříte a pijete. Jinými slovy jsou vaše vlasy velmi závislé na vašem těle, co se týče jejich zdraví. Mějte na paměti, že jednou poničené a zdevastované vlasy je velmi těžké napravit a vrátit jim jejich dřívější kvalitu.
Vaše vlasy jsou tak zdravé, jak zdraví jste vy sami. Ačkoli mnoho mužů klade důraz na vzhled svých vlasů, vlasy jsou dokonce důležitým prvkem jejich image, nedbají už tolik na to, že aby byly jejich vlasy zdravé a hezké, musí jim dopřát také zdravé tělo a pokožku, z níž vyrůstají.
Abyste dosáhli zdravých a krásných vlasů, je třeba jim dopřát dostatek Omega-3 mastných kyselin, které jsou například obsaženy v lososovi, oříšcích nebo semínkách, podstatné jsou také komplexní uhlohydráty, které naleznete v hnědé rýži nebo sladkých bramnborách. Důležité jsou pro vlasy také esenciální vitamíny a minerály.
6. Stárnoucí vlasy potřebují víc než jen obarvit
Vaše vlasy během vašeho života projdou celou řadou změn, z nichž ta nejvýraznější bude patrně přechod od tmavých k šedým, suchým a jemným. A po třicítce začnou vaše vlasy ztrácet přírodní pigment a schopnost vylučovat kožní maz, který chrání vaše vlasy a vyživuje je.
V tomto případě je vhodné začít používat speciální přípravky na stárnoucí vlasy, které vaše vlasy zjemní, odlehčí , dodají jim lesk a předejdou jejich lámavosti. Nezapomínejte, že se ztrátou pigmentu ztrácejí vaše vlasy také schopnost chránit se před UV zářením. Nejjednodušším řešením je asi začít používat čepice a různé další typy pokrývek hlavy.
Zdroj: Urbasm
Foto: Pexels, Pixabay